O nás

Vznešené sakrálne piesne, nadčasová hudobná klasika, svieži gospel či dynamický muzikál, to všetko v podaní zaujímavých ľudí spojených láskou k spevu a snahou siahať po súzvuku, ktorý pohladí dušu.

O nás
Zbor sv. Martina v Bojniciach rozvíja tradíciu zborového spevu na hornej Nitre už vyše tridsaťpäť rokov. Ako na začiatku, tak i dnes s potešením otvára náruč pre amatérskych spevákov s profesionálnym prístupom. Skutočne jedinou podmienkou účinkovania v zbore je chuť spievať!

 

 

Silné emócie
Tešíme sa z dosahovania reálnych cieľov, nikdy sa však neuspokojíme s priemerom. Dopredu nás ženie túžba po jedinečných emóciách, ktoré po prekonaní všetkých peripetií zažijeme pri vystúpeniach pred divákmi. Vieme, že sa dostavia jedine vtedy, keď si do poslednej chvíle nebudeme istí výsledkom, ale sa v rámci svojich možností budeme neustále snažiť zlepšovať. „Ten pocit by som nevymenil za nič na svete. Zažijete ho raz a chcete ho prežiť znovu“, hodnotí svoju neustávajúcu motiváciu dlhoročný člen zboru Stanislav Pipíška. Vrúcny potlesk a rozžiarené tváre divákov sú zdrojom energie aj pre jeho kolegov. Najmä kvôli týmto chvíľam radi obetujú niekoľko hodín z voľného času, ktorého v dnešnej dobe nemá nikto nazvyš.
 
Silný kolektív
Na skúškach sa stretávame v bývalom richtárskom dome oproti kultúrnemu stredisku na Hurbanovom námestí v Bojniciach každý piatok podvečer. V našich radoch prevláda mladá generácia, no nájdete medzi nami nadšencov spevu aj do 60 rokov. Spoločné odriekanie, spoločná tréma, spoločné vydanie toho najlepšieho a napokon spoločná radosť z úspechu. Michaela Bartušová, ktorá je napriek svojmu mladému veku už niekoľko rokov spoľahlivou oporou sopránu, hovorí: „Mám rada týchto ľudí. Každý z nás je iný, no všetkým nám ide o to isté. Nezištne sa stretávame a spoločne bojujeme s vlastnými nedostatkami, lebo chceme počuť, čo z toho bude a čo na to povedia ľudia.“ Organizačný vedúci Peter Špaldoň hovorí: „Zbor je pre mňa výzva. Nikto z nás nie je dokonalý, ale spolu sme dobrí a našim spevom rozdávame radosť. Radi medzi sebou privítame každého, kto chce robiť to isté. Nenechajte sa pomýliť našim tradičným názvom. Členstvo u nás nie je nijako obmedzené vierovyznaním, iba zodpovednou prácou na čo najkvalitnejšom spoločnom znení.“

Naša hudba
Pôvodne chrámový zbor pri kostole sv. Martina v Bojniciach v súčasnosti funguje ako nezávislé občianske združenie. Prioritou v jeho programe síce zostali sakrálne vystúpenia, najmä v období sviatkov Vianoc a Veľkej noci, jeho repertoár je však už niekoľko rokov podstatne širší. V súčasnosti skúšame nový koncertný program zložený zo zborových verzií nádherných celosvetovo známych melódií využiteľných pri rôznych príležitostiach, vrátane svetských kultúrnych podujatí určených širokej verejnosti.